Bransoletka survivalowa – do czego służy? Poradnik

Bransoletka survivalowa – do czego służy podczas wypraw w nieznane? Dzisiaj przedstawimy zarówno jej kilka rodzajów, jak i docelowe przeznaczenia, których jest kilka, jak w przypadku większości narzędzi i akcesoriów survivalowych. 

Czym jest bransoletka survivalowa? 

Bransoleta survivalowa postrzegana jest coraz częściej jako niezbędne akcesorium podczas wypraw w nieznane. Oprócz samego faktu, że jest elementem ozdobnym, to spełnia kilka ważnych funkcji podczas próby przetrwania w dzikim środowisku. Na rynku możesz spotkać różne jej rodzaje. Warto zdecydować się na konkretny model w zależności od oczekiwań i prywatnych potrzeb. 

Jakie wyróżniamy rodzaje bransoletek survivalowych?

Bransoletki survivalowe, oprócz ładnego i dekoracyjnego wyglądu, są wyposażone w małe elementy przydatne podczas trudnych sytuacji w dzikim plenerze. Bransoletki survivalowe wykonane są zazwyczaj z mocnych linek paracord. Możemy je podzielić na kilka rodzajów:

  • bransoletka z krzesiwem, za pomocą którego będziesz mógł bez problemu rozpalić ognisko;
  • bransoletka survivalowa z kompasem, który wskaże prawidłową drogę;
  • bransoletka z nożem, którego ostrze ukryte jest w zapięciu. Mimo że nie jest ono duże, pozwala na przycięcie małych elementów;
  • bransoletka z gwizdkiem pozwoli Ci wezwać pomoc lub odstraszyć dzikie zwierzęta podczas wyprawy survivalowej.

Do czego służą bransoletki survivalowe podczas wypraw?

Bransoletka męska survival dzięki wbudowanym różnym elementom ma wiele zastosowań podczas wypraw w nieznane. Nasz sklep z narzędziami oferuje modele, które posiadają w sobie wszystkie narzędzia wymienione wyżej. Z tego też względu w zasięgu ręki będziesz miał niezbędne akcesoria do przygotowania ognia czy szybkiego rozbicia obozowiska. W razie potrzeby wskaże ona także drogę podczas zgubienia się w lesie. 

Lina paracord (inaczej zwana spadochronową), z której została stworzona bransoletka survivalowa 5 w 1, cechuje się niezwykłą wytrzymałością (do 250 kg) oraz kilkumetrową długością (3,5 m). 

Dlaczego warto wyposażyć się w bransoletki survivalowe?

Powiększając swój sprzęt survivalowy, warto wziąć pod uwagę inwestycję w bransoletkę survivalową, która nie jest bardzo droga. Za niewielką kwotę możesz zyskać kilka narzędzi zamkniętych w jednym akcesorium. Dodatkowo będzie ona stanowiła element biżuteryjny, tym bardziej że nowoczesne bransoletki są minimalistyczne i estetyczne. 

Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wyposażenie, ale także na rozmiar. Ważne, aby była wygodna podczas noszenia, jednak na tyle obcisła, żeby nie zsunęła się z ręki. 

Podsumowanie 

Jeśli lubisz prace DIY, w internecie znajdziesz wiele poradników na temat „bransoletka survivalowa – jak zrobić?”. Jeśli natomiast wolisz gotowe rozwiązania, polecamy zakup dobrze i solidnie wykonanych modeli bransoletek, które sprawdzą się podczas wędrówek w nieznane. Oczywiste jest, że nie zastąpi ona klasycznego noża z ostrzem piłowym, ale może posłużyć jako podręczny jego egzemplarz. Planujesz swoją pierwszą wyprawę survivalową? Zakup bransoletki na pewno będzie odpowiednim posunięciem!