Scyzoryki i noże survivalowe, składane i uniwersalne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 27

Ustaw kierunek malejący
75 27
Strona
na stronę
84 27

Są takie narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu, warsztatu, garażu czy plecaka. Scyzoryki to poręczne ostrza przydatne np. do przecięcia linki, otwarcia puszki czy dokręcenia śrubki. Mieszczą się w kieszeni spodni, dzięki czemu zawsze można mieć je przy sobie.

Scyzoryki są podstawowym narzędziem i choć często wyróżnia je długość ostrza, rodzaj materiału czy ilość funkcji - dobrze jest wśród dostępnych modeli wybrać ten, który sprawdzi się w naszym konkretnym przypadku.

Noże uniwersalne

Nowe wyróżniają się także ze wzglądu na przeznaczenie. Inną ergonomią musi cechować się ostrze do krojenia, a inną do przecinania, cięcia lub nakłuwania. Noże uniwersalne powinny cechować się wysoką trwałością oraz precyzją wykonania. To narzędzia do codziennych zastosowań, dlatego dobrze aby ich materiałem wykonania była np. stal nierdzewna. Powinny być odpowiednio ostre oraz posiadać możliwość łatwego ostrzenia samodzielnego.

Co wybrać - nóż składany czy z głownią stałą?

Nie da się ukryć, że nóż składany jest bardziej poręczny i łatwiejszy do przechowywania. Tego rodzaju modele charakteryzują się bardziej specjalistycznym zastosowaniem lub dedykowane są użytkowaniu w plenerze. Noże mogą mieć konstrukcję wsuwaną lub dociskaną boczną.

Z kolei noże z nieruchomym ostrzem słyną z większej trwałości oraz wzmocnionej konstrukcji. Przydają się podczas cięższych i bardziej skomplikowanych prac. Zastanawiając się nad wyborem noża składanego a tego z głownią stałą, warto rozważyć, gdzie najczęściej będzie on użytkowany.

Noże składane

To jedne z bardziej współczesnych noży, które pojawiły się jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie tymi produktami. Polecane są osobom, które cenią sobie bezpieczeństwo oraz kompaktowość swojego wyposażenia. Nóż tego rodzaju, czyli np. scyzoryk, powinien wyposażony być w mechanizm blokujący, dzięki któremu nada się do wykonywania prac o większej sile nacisku. Z tego samego powodu materiałem pokrywającym rękojeść musi być antypoślizgowa guma lub trwałe tworzywo sztuczne, wpływające na pewny i solidny chwyt.

Ile jest rodzajów scyzoryków?

Scyzoryki różnią się wielkością oraz ilością dodatkowych akcesoriów. Niektóre wykonane są z trwałego jak tytan materiału, inne - szczególnie turystyczne, produkowane są z myślą o lekkiej wadze i poręczności. Nóż tego rodzaju ma jednak kilka rodzajów, które zdecydowanie warto znać:

  • szwajcarski - charakteryzujący się wysoką funkcjonalnością oraz elegancją. Często wykonany jest z drewna i dodatkowo pokrywa go szykowny laminat. Wyposażenie w wiele akcesoriów, np. pilnik, korkociąg, otwieracz do kapsli czy piłkę do drewna sprawia, że będzie idealną opcją prezentową.
  • biwakowy - tego rodzaju scyzoryk warto kupować tuż przed zbliżającą się wyprawą. W jego wyposażeniu może znajdować się szkło powiększające, małe nożyczki lub gwizdek. Jest odporny na warunki atmosferyczne i zachowuje poręczny, niewielki kształt.

Więcej scyzoryków oferowanych jest na stronie sklepu FIXERO.