Toporki survivalowe

Toporek survivalowy to sprytne narzędzie, które przyda się nie tylko na wyprawie bushcraftowej, ale też na biwaku i do wykonywania drobnych prac na działce i w przydomowym ogródku. Jeśli lubisz spędzać swój wolny czas na łonie natury, kręcą Cię wypady do lasu i górskie eskapady, koniecznie zainwestuj w porządny toporek turystyczny. Ten lekki (max 1 kg), poręczny sprzęt pełni nie tylko funkcję siekierki, może być także użyty jako młotek. Tylna część ostrza jest na tyle trwała i wytrzymała, że nada się do wbijania śledzi w bardzo twardym podłożu. Ergonomiczny uchwyt sprawia, że przyrząd dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z nawet lekko wilgotnej ręki. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego toporka?

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
91 2
na stronę
90 2

Toporek bushcraftowy – niezastąpiony w plenerze

Toporek bushcraftowy to sprzęt stworzony dla miłośników survivalu oraz bushcraftu, a także dla myśliwych i wędkarzy. Przyda się w czasie wakacyjnego, leniwego biwakowania oraz na wszelkiego rodzaju ekstremalnych wyprawach. Wykorzystasz go do zbudowania schronienia, porąbania drewna na opał i do ogniska, przygotowania kijków na kiełbaski. Toporek turystyczny w niektórych sytuacjach może też pełnić funkcje maczety. Kiedy na trasie wędrówki napotkasz gęste zarośla, możesz przy jego pomocy wytyczyć ścieżkę w buszu lub przebić się na drugą stronę skupiska krzewów. Posłuży też do wyczyszczenia terenu pod obozowisko.

Toporek survivalowy – kryteria wyboru

Przeglądasz różne toporki turystyczne i zastanawiasz się, który wybrać? Poniżej kilka ważnych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

  • Jakość wykonania i materiały, z których wykonany jest toporek survivalowy. Tani sprzęt może popękać lub ulec innym uszkodzeniom i dodatkowo jeszcze nas poranić. Nasz sklep z narzędziami oferuje przyrządy od sprawdzonych i renomowanych producentów, wykonane ze stali węglowej lub szlachetnej.
  • Uchwyt pokryty materiałem antypoślizgowym i ostrze zabezpieczone warstwą antykorozyjną. Toporki turystyczne muszą gwarantować pewność uderzania i nie mogą zardzewieć, a w warunkach wyprawowych często mają kontakt z wilgocią.
  • Ostrze wysokiej jakości, którego nie trzeba ostrzyć zbyt często, bo w warunkach polowych to problematyczne.

Ponadto, toporek bushcraftowy powinien być wyposażony w futerał, co zapewni bezpieczeństwo w czasie transportu.

Toporki turystyczne i inne przydatne sprzęty survivalowe

W Fixero znajdziesz różne akcesoria turystyczne i sprzęt bushcraftowy do zadań specjalnych, więc bez problemu skompletujesz ekwipunek na wyprawę każdego typu. Mamy nie tylko pojemne plecaki turystyczne, ale też oświetlenie kempingowe, czołówki, multitoole, hamaki i wiele innych niezbędnych gadżetów. Zapraszamy!