Saperki składane i siekierki survivalowe

Saperka to narzędzie, którego nie może zabraknąć na wyprawie survivalowej. Przyda się też na biwaku i kempingu – żeby wykopać rowki odwadniające, oczyścić teren pod namiot, okopać miejsce na ognisko. Warto wozić ją w samochodowym bagażniku – może okazać się niezastąpiona, kiedy auto wpadnie w zaspę śnieżną lub zakopie się w błocie. Saperka składana po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, a mimo swoich niewielkich rozmiarów może całkiem sporo zdziałać. I to bez wkładania ogromnego wysiłku z naszej strony. Jeśli jesteś minimalistą, przyda Ci się kompaktowa saperka taktyczna. A jeżeli stawiasz na multizadaniowość, idealna będzie dla Ciebie saperka wielofunkcyjna wyposażona w dodatkowy osprzęt. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
33 3
na stronę
88 3

Saperka wojskowa – trwała i wytrzymała

Saperka wojskowa, jak sama nazwa wskazuje, to sprzęt produkowany dla armii. Drążąc jeszcze bardziej – pierwotnie stanowiła podstawowy ekwipunek sapera. Ta niewielka łopata musi być bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia, dlatego zrobiona jest z najlepszej jakościowo stali. Modele wzorowane na tych wojskowych mogą być zarówno stałe, jak i składane. Łączy je nieprzeciętna trwałość – to sprzęt niezawodny, w każdych warunkach.  

Saperka wielofunkcyjna – jedno narzędzie, dużo zastosowań

Saperka wielofunkcyjna to taki multitool wśród łopat. Uniwersalne modele łączą w sobie wiele funkcji i mają wszechstronne zastosowanie. Co może zawierać taka saperka?

 • szpadel – lekko zaostrzony na końcu, możesz nim kopać nawet w zamarzniętej, twardej ziemi,
 • piła – szybka obróbka drewna na ognisko,
 • kilof – dzięki niemu pozbędziesz się kamieni z pola namiotowego,
 • krzesiwo – rozpalisz ogień w każdych warunkach,
 • gwizdek – zapewni komunikację w sytuacjach zagrożenia,
 • kompas – niezbędny na wyprawie bushcraftowej,
 • klucz do śrub,
 • nóż wielofunkcyjny,
 • otwieracz do butelek,
 • łom,
 • młotek,
 • siekiera taktyczna.

Nasz sklep z narzędziami oferuje różne akcesoria turystyczne, w tym siekiery survivalowe i wiele modeli saperek.

Siekiery survivalowe – nie tylko dla drwali

Siekiera taktyczna ma ciężką i dużą głowicę oraz proste lub lekko zakrzywione ostrze. Długa rękojeść umożliwia silne uderzenia w czasie rozłupywania, rąbania i cięcia drewna. Przyda się na biwaku i kempingu, a także na działce i w przydomowym ogródku.

Saperka składana, survivalowa, taktyczna i inne przydatne narzędzia

W Fixero znajdziesz specjalistyczny sprzęt bushcraftowy, więc bez problemu skompletujesz ekwipunek na dowolną wyprawę. Mamy wygodne i pojemne torby i plecaki turystyczne, które są odpowiednie zarówno na krótkie wypady za miasto, jak i na wielodniowe eskapady. Jeśli potrzebne Ci oświetlenie kempingowe, czołówki, toporki, hamaki wraz z akcesoriami – dokładnie przejrzyj naszą ofertę. Przydać się może też porządna saperka wojskowa i siekiera biwakowa wielofunkcyjna. Zapraszamy!