Latarki czołowe LED

Latarka czołowa LED przyda się w wielu różnych sytuacjach, np. w trakcie rozbijania namiotu o zmierzchu i w czasie nocnych spacerów czy joggingu po zachodzie słońca. Znajdzie zastosowanie w warsztacie mechanika samochodowego i hydraulika. Sięgnij po nią także wtedy, kiedy silny wiatr zerwał trakcję elektryczną i w domu zapanuje mrok. Nie szukaj świeczek ani zwykłej latarki, czołówka LED rozproszy wszelkie ciemności. A Ty będziesz mieć wolne ręce i możliwość skierowania snopu światła dokładnie tam, gdzie padnie Twój wzrok. Jak wybrać dobrą czołówkę? Przed zakupem warto przeanalizować najważniejsze parametry i wybrać sprzęt, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
52 3
na stronę
31 3

Lampa czołowa do zadań specjalnych

Diody LED charakteryzują się różną mocą świecenia, dostosujmy więc natężenie źródła światła do naszych potrzeb:

  • 30 lumenów – taką maksymalną moc powinny mieć czołówki dla dzieci,
  • 40 lumenów – ta moc w zupełności wystarczy do celów biwakowych, żeby rozstawić namiot, zamontować hamak, znaleźć drewno na ognisko itp.,
  • 50-80 lumenów – lampka czołowa LED o takiej mocy sprawdzi się w trakcie wieczornych spacerów, bo pozwoli oświetlić teren na odcinku do 30 m,
  • 100-150 lumenów – przyda się na nocne eskapady w terenie, czyli wszędzie tam, gdzie nie docierają sztuczne światła wielkich miast,
  • 300-500 lumenów – lampa czołowa o takiej mocy polecana jest dla miłośników nocnych sportów ekstremalnych np. na górskie wyprawy rowerowe.

Warto pamiętać, że im większa moc, tym szybsze zużycie energii – warto mieć ze sobą zapasowe baterie lub akumulatory.

Lampka czołowa LED – mocowanie, waga, źródło zasilania, tryby świecenia

Lekka latarka czołowa LED może być wyposażona w jeden pasek, cięższe modele przeważnie mają dodatkowe mocowanie w poprzek głowy. Paski nie powinny nadmiernie uciskać głowy, ale nie mogą się też zsuwać. Zasilane na baterie AA lub AAA czołówki LED mogą nam służyć okazjonalnie. Latarka czołowa akumulatorowa przyda się wtedy, kiedy zamierzasz często korzystać z przenośnego źródła światła. Warto, aby lampa czołowa miała kilka trybów pracy – światło skupione i rozproszone, możliwość zmiany intensywności świecenia, tryb ciągły i pulsacyjny, emitowanie światła czerwonego.  

Nasz sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór lampek czołowych, a także oświetlenie kempingowe i inne akcesoria turystyczne.

Czołówka LED – nie tylko na wyprawy

Latarka czołowa LED przyda się z pewnością dla biegaczy, miłośników gór, wędkarzy, na camping oraz w trakcie nocnych wojaży. W Fixero mamy specjalistyczny sprzęt bushcraftowy i survivalowe oraz pojemne i wygodne plecaki turystyczne, więc bez problemu skompletujesz ekwipunek wyprawowy. Lampki czołowe LED nadają się także dla profesjonalistów, np. w pracy w warsztacie samochodowym, dla elektryków, pracowników drogowych.