Mówi się, że posiadanie jacuzzi w domu jest domeną ludzi zamożnych. Jest ono w stanie umilić życie, jednocześnie poprawiając jego jakość. Już dziś spróbuj stworzyć ten luksus we własnym ogrodzie. Jak zrobić jacuzzi?
Nie czekaj i zasmakuj życia na wysokim poziomie już dziś! Jacuzzi nie tylko pomaga się odprężyć po całym dniu pracy, lecz także wspiera twoje zdrowie w różnych aspektach.
Lista potrzebnych produktów:
- zasilanie elektryczne
- instalacja wodna
- odpływ kanalizacyjny
- pompka akumulatorowa
Jak zrobić jacuzzi w ogrodzie i od czego w ogóle zacząć?
Gdy już zdecydujesz się na stworzenie jacuzzi w zaciszu domowym, będziesz musiał przygotować odpowiednie miejsce na swojej posesji. Wiele osób zastanawia się, jak zrobić jacuzzi w ogrodzie. Pierwszy krok to przygotowanie podłoża. Musi ono być równe i stabilne – w tym celu warto skorzystać z drewnianego podestu. Aby sprawdzić, czy dane miejsce jest dostatecznie równe, należy użyć sprawnej poziomicy. Jacuzzi nie może znajdować się blisko drzew lub krzewów, ponieważ ich liście czy kwiaty mogłyby łatwo zabrudzić wodę. Trzeba pamiętać o tym, że wanna potrzebuje odpowiednio podłączonego zasilania elektrycznego. Tym jednak powinien zająć się doświadczony profesjonalista elektryk.
Oprócz elektryki jacuzzi musi mieć podłączoną instalację wodną oraz odpływ kanalizacyjny. Możliwe jest doprowadzenie i odprowadzenie wody samym wężem ogrodowym, jednak producenci często dołączają do zestawu specjalne pompy, które po odpowiednim podłączeniu sprawią, że korzystanie z takiego jacuzzi będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Jeśli zdecydujesz się na dmuchane jacuzzi, musisz wziąć pod uwagę, że znajdujące się w zestawie pompki często są niskiej jakości. Lepiej więc zaopatrzyć się w sprzęt wyższej klasy, czyli pompkę akumulatorową.
Jak zrobić jacuzzi ogrodowe? Dlaczego warto?
Jacuzzi ma sporo zastosowań. Zwykle dla osób z problemami z ciśnieniem przewidziana jest specjalna rehabilitacja oparta nierzadko na wykorzystaniu wanny z hydromasażem. Jacuzzi pomaga więc poprawić jakość życia. Oprócz tego wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz znacząco ułatwia walkę ze stresem, rozluźnia mięśnie, a nawet zwalcza bóle głowy. Te kojące właściwości można spotęgować, dodając do kąpieli specjalne olejki, które jeszcze bardziej pobudzają zmysły.
Warto wspomnieć o możliwości korzystania z takiego domowego spa przez cały rok. Już dziś możesz znaleźć na rynku wiele modeli jacuzzi, które są przystosowane do takiego działania. Musisz jednak pamiętać o możliwym wzroście kosztów grzania wody w zimie, dlatego tę opcję należy dokładnie przemyśleć. Jak zbudować jacuzzi, by było przystosowane do tego zadania? Powinno się przede wszystkim zadbać o odpowiednią termoizolację oraz o nieprzerwany dostęp do zasilania. Dzięki temu woda będzie ciepła nawet w bardzo mroźne dni.
Kolejnym sporym atutem jacuzzi jest to, że po prostu świetnie wygląda w ogrodzie. Wannę możesz ozdobić na różne sposoby, np. montując namiotowe zadaszenie lub ściankę, która ochroni cię przed wiatrem. W wielu sklepach znajdziesz też mniejsze elementy dekoracyjne, takie jak stojaki na napoje.
Jacuzzi w ogrodzie – jak o nie zadbać?
Decydując się na tego typu udogodnienie, należy pamiętać o jego regularnej konserwacji i czyszczeniu. Podobnie jak w przypadku basenów, powinieneś stosować specjalną chemię przeznaczoną właśnie do jacuzzi. Możesz ją nabyć w każdym sklepie sanitarnym.
Jednym z możliwych skutków zaniedbania jest zator w dyszach pompy, co często prowadzi do jej trwałego uszkodzenia. W takiej sytuacji warto przetrzeć dysze odpowiednim środkiem dezynfekującym i konserwującym. Jeśli jacuzzi nie będzie już na okresie gwarancyjnym i dojdzie do usterki, możesz wówczas zaopatrzyć się w urządzenie o podobnych parametrach, które skutecznie zastąpi uszkodzony komponent. Istnieje również opcja zakupu jacuzzi z funkcją automatycznego czyszczenia. W takim przypadku trzeba jednak pamiętać o regularnym włączaniu takiego programu.