grzechotka_neo_10-300

Grzechotka to jedno z podstawowych narzędzi, które znajduje się na wyposażeniu każdego majsterkowicza poważnie podchodzącego do swoich warsztatowych zadań. Szacuje się, że klucza z grzechotką już wiele dziesiątek lat temu zaczęli używać zegarmistrzowie do precyzyjnej pracy, którą wykonywali na zlecenie arystokracji i monarchy. Wynalezienie pierwszej rękojeści zapadkowej z wymiennymi nasadkami przypisuje się jednak Amerykaninowi J.J. Richardsonowi. Miał on dokonać przełomowego odkrycia w 1863 roku, czym znacznie ułatwił pracę współczesnych majsterkowiczów.

Od tego czasu nie oferuje się zestawów z profesjonalnymi kluczami nasadowymi, w których nie byłoby na wyposażeniu grzechotki. Umożliwiają one dokręcenie i odkręcenie śrub bez konieczności ciągłego przekładania klucza na łbie śruby. Charakteryzują się wysoką precyzją działania oraz coraz lepszą jakością stosowanych mechanizmów, dzięki czemu jedno takie narzędzie może z powodzeniem służyć przez wiele długich lat.

Po czym poznaje się naprawdę dobrą grzechotkę?

W związku z tym, że grzechotka to bardzo wytrzymałe narzędzie, warto zastanowić się, jakie jej cechy powinny przemawiać na korzyść konkretnego modelu. Nie bez znaczenia będzie liczba zębów, w które jest ona wyposażona. Grzechotki zazwyczaj posiadają średnio od 20 do 72 zębów. Model wprowadzony ostatnio przez markę NEO Tools charakteryzuje się jednak aż… 90 zębami! Mowa o grzechotce ½”, 90 zębów, T-1000, 10-300 NEO, która na wielu poziomach pozostawia konkurencję daleko w tyle.

To narzędzie, które pokonało maszynę testującą, niemal doprowadzając do jej zniszczenia (samo nie uległo nawet małej awarii). Grzechotka przekroczyła dwukrotnie parametry (zakładając, że normą dla innych modeli jest 520 Nm) i osiągnęła 1000 Nm. To niezwykle imponujący wynik, który przy znajomości obecnej technologii, trudno będzie w najbliższej przyszłości pokonać.

Grzechotkę wykonano ze stali chromowo-wanadowej oraz chromowo-molibdenowej. Dwumateriałowa rękojeść to z kolei gwarancja stabilnego, pewnego chwytu. Narzędzie wygodnie leży w dłoni, pozwalając na manewrowanie nim nawet w wymagających warunkach.

Grzechotka ½” T-1000 od marki NEO Tools

Narzędzie charakteryzuje się solidną konstrukcją wyposażoną w 90 zębów, które umożliwiają wykonanie precyzyjnych skoków co 4 stopnie. Grzechotka posiada również samoklinujący się mechanizm zapadkowy, co znacznie wpływa na jego wytrzymałość. Wzmocniona została także dodatkowo konstrukcja samego kwadratu napędowego.

Grzechotka od marki NEO Tools oferowana jest ze spersonalizowanym pudełkiem, zaprojektowanym w taki sposób, aby zapewnić narzędziu odpowiedni poziom przechowywania oraz transportowania. 10-300 jest jedną z tych grzechotek, które otrzymały miano niezniszczalnych. Użyte do jej produkcji komponenty w połączeniu z nowoczesną technologią skutkują pozyskaniem ogromnej siły podczas pracy. Niewielu rzeczy na świecie można być tak pewnym, jak tej grzechotki!

Grzechotka o uniwersalnym zastosowaniu

Na rynku dostępne są grzechotki akumulatorowe, pneumatyczne i w końcu ręczne. Największą popularnością cieszą się te ostatnie, które można spotkać nie tylko w profesjonalnych warsztatach naprawczych czy motoryzacyjnych, ale również w pracowniach majsterkowiczów. Bez względu jednak z jaką intencją są one nabywane i jakiemu przeznaczeniu mają służyć, nie warto kupować grzechotek niskiej jakości, które w każdej chwili mogą odmówić posłuszeństwa. Znacznie rozsądniej będzie wyposażyć się w narzędzie, które przetrwa wszelkie próby i pozostanie do dyspozycji nie tylko kilka, ale nawet kilkadziesiąt lat.

Wszechstronność swojej grzechotki można dodatkowo zwiększyć, używając jej z dedykowanymi adapterami, nasadkami czy przedłużkami. Marka NEO Tools oferuje w swoim asortymencie akcesoria równie trwałe, co słynna grzechotka 10-300. Chcąc więc zaoszczędzić czas, a przy tym podejść do każdego zadania odpowiednio przygotowanym, wykorzystaj pełnię potencjału tego, co oferuje nowoczesna technologia i wysokiej jakości materiały.