Materace turystyczne dmuchane

Materac turystyczny to alternatywa dla karimaty. Jeśli zależy Ci na podwyższeniu komfortu spania na biwaku czy kempingu, wybierz dmuchane „łóżko” do namiotu. Zapewni Ci miękkość i doskonałą izolację od podłoża, dzięki czemu wygodnie prześpisz całą noc. W materac turystyczny dmuchany – jak sama nazwa wskazuje – przed użyciem należy wtłoczyć powietrze. Jeśli jesteś wypoczęty i do nadmuchania masz jednoosobowy egzemplarz, to szybko i sprawnie zaaranżujesz sobie legowisko. Jednak po całym dniu wędrówki taka dodatkowa czynność tuż przed położeniem się spać może przerosnąć Twoje możliwości. Dlatego warto zainwestować w pompkę, która w krótkim czasie pomoże uporać Ci się ze stworzeniem wygodnego miejsca na sen. O czym jeszcze warto pamiętać? Podpowiadamy!

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

Ustaw kierunek malejący
11 1
na stronę
35 1

Materac turystyczny a karimata

Karimata jest lekka, łatwo ją zwinąć w rulon i przytroczyć do plecaka, a potem przenieść. Jednak nie zapewnia takiego komfortu jak materac survivalowy, który jest dużo wygodniejszy niż cieniutka mata. Jakie jeszcze zalety ma materac dmuchany turystyczny?

  • Możesz dopasować jego wielkość do swojego wzrostu, wagi i tężyzny. Ważne, aby nogi nie wystawały poza jego obręb, a barki nie zsuwały się po bokach. Dmuchany materac nie może być ani za krótki, ani za wąski.
  • W ramach potrzeb można kupić materac jednoosobowy lub dwuosobowy. Może się przydać nie tylko w czasie relaksu w plenerze, ale także w momencie, kiedy mamy niespodziewanych gości. Gdy brakuje łóżek, materac turystyczny zastąpi dodatkowe posłanie.
  • Materac dmuchany turystyczny stanowi też cenną warstwę izolacyjną między podłożem a śpiworem. Zapewni to komfort termiczny nawet w czasie chłodniejszych nocy na biwaku. Nasz sklep z narzędziami oferuje także oświetlenie kempingowe i sprytne czołówki, więc czytanie książki na wygodnym materacu w namiocie będzie jeszcze przyjemniejsze.

O czym również warto pamiętać przy wyborze materaca? Weź pod uwagę jego wagę, szczególnie kiedy planujesz piesze wędrówki lub dalekie wyprawy rowerowe. Zbyt ciężki model może Cię opóźniać i nadmiernie obciążać plecy lub torby przytroczone do roweru. Jeśli jedziesz na kemping autem – możesz zapakować nawet duże i ciężkie materace.

Materac turystyczny dmuchany i inne przydatne sprzęty biwakowe

W Fixero znajdziesz różnorodne akcesoria turystyczne, w tym specjalistyczny sprzęt bushcraftowy oraz wygodne i pojemne torby i plecaki turystyczne. Bez problemu skompletujesz cały ekwipunek wyprawowy i to na każdy typ wyjazdu. Kemping z rodziną, górska eskapada, survival w dzikiej puszczy – w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Zapraszamy!