Gąbki ścierne

Gąbka ścierna to akcesorium, które przyda Ci się do szlifowania powierzchni delikatnych oraz tych o obłych i nieregularnych kształtach. Miękkie i wygodne gąbki ścierne dobrze leżą w dłoni i dopasowują się do każdego szlifowanego materiału. Dzięki nim możliwa jest bardzo dokładna obróbka ręczna dowolnej powierzchni. Ścierne gąbki są dość grube i bardzo elastyczne, dzięki czemu proporcjonalnie rozkładają nacisk dłoni. Wpływa to korzystnie na jakość szlifu, który jest gładki i estetyczny, nawet w miejscach trudno dostępnych. Plastyczny surowiec, z którego wykonana jest gąbka do szlifowania, pozwala na dokładne i precyzyjne wygładzanie dowolnych fragmentów powierzchni, nawet tych z zakrzywieniami (jak np. meble czy karoseria aut).

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Ustaw kierunek malejący
46 16
na stronę
66 16

Gąbka do szlifowania – do jakich powierzchni się nadaje

Dzięki swojej elastyczności gąbka ścierna do gładzi sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest bardzo precyzyjne działanie, takie jak np.:

  • szlifowanie krawędzi,
  • wygładzanie elementów o nieregularnych kształtach,
  • polerowanie niewielkich detali i ozdobnych drobiazgów,
  • uszlachetnianie krawędzi i boków (np. mebli),
  • praca w trudno odstępcach miejscach (wgłębienia, rowki itp.)

W Fixero mamy szeroki wybór produktów marki GRAPHITE, która oferuje gąbki ścierne do drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także do wygładzania szpachli, gładzi, gipsów. Dzięki nim nie tylko wyszlifujesz dowolną powierzchnie, posłużą Ci też do matowienia farb i lakierów. Nasze gąbki ścierne do gładzi przystosowane są do pracy na mokro i na sucho.

Z czego zbudowana jest gąbka do szlifowania gładzi

Gąbka do szlifowania gładzi zrobiona jest z pianki o specyficznej strukturze. Pianka ta jest na tyle elastyczna, że pozwala dopasować akcesorium do kształtu dowolnej powierzchni. Równocześnie jest wystarczająco zwarta, abyśmy mogli wywrzeć odpowiedni nacisk na szlifowany materiał i uzyskać pożądany efekt wygładzenia. Gąbka do szlifowania drewna czy metalu pokryta jest warstwą ścierną wykonaną z węglika krzemu (karborundu). Nasyp ziarna umieszczony jest po obu stronach gąbki, a w razie potrzeby możemy ją pociąć na mniejsze kawałki. Nasz sklep z narzędziami oferuje różne materiały ścierne, w tym gąbki ścierne o boku ściętym pod kątem 45 stopni. Skośny bok świetnie sprawdzi się podczas obrabiania trudno dostępnych miejsc

Gąbka ścierna do gładzi i inne przydatne narzędzia

W Fixero skompletujesz pełne wyposażenie warsztatu, w tym niezbędne klucze warsztatowe. Jeśli pasjonujesz się mechaniką samochodową, znajdziesz u nas całościowe wyposażenie warsztatu samochodowego. Z nami kompleksowo zadbasz także o swój dom i ogród. Szczególnie polecamy przydatne elektronarzędzia, które jeszcze bardziej usprawnią Ci wszelkie prace wokół posesji. Zapraszamy!

Popularne kategorie

Materiały ścierne - Papiery ścierne - Płótna ścierne - Pasy bezkońcowe - Siatki ścierne - Ściernice listkowe - Gąbki ścierne - Stopy szlifierskie - Włóknina ścierna - Kamienie szlifierskie