Siatki ścierne

Siatka ścierna to akcesorium przeznaczone do szlifowania między innymi gładzi gipsowych. W zakładach produkcyjnych i warsztatach stolarskich produkty te służą również do szlifowania farb, lakierów i szpachli, a także powierzchni wykonanych z drewna i tworzyw sztucznych. Siatka do szlifowania gładzi różni się od papieru ściernego przede wszystkim budową. Dzięki swojej specyficznej strukturze o dwustronnym nasypie narzędzie charakteryzuje wyjątkowa wydajność pracy. Siatka do szlifowania wykonana jest z elektrokorundu lub węglika krzemu – to wysokiej jakości materiały, których połączenie gwarantuje długą żywotność tworzywa. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze akcesoriów do obróbki tynków wewnętrznych i innych prac szlifierskich? Podpowiadamy!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
74 8
na stronę
25 8

Papier ścierny a siatka do szlifowania gładzi

Siatka do szlifowania gładzi jest bardzo chętnie wykorzystywana w pracach wykończeniowych. Siatki dwustronne mniej się zapychają, a jeśli nawet się zapchają, pył i zanieczyszczenia wystarczy wytrzepać lub przedmuchać. Nasz sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór akcesoriów szlifierskich. Znajdziesz tu różne materiały ścierne, takie jak np. papiery, płótna, gąbki ścierne, ściernice listkowe, kamienie szlifierskie i inne. A może interesuje Cię siatka ścierna na rzep? Krążki mocowane na rzep przeznaczone są do szlifowania gipsu oraz gładzi gipsowych przy pomocy szlifierek wysięgnikowych, czyli tak zwanych żyraf. Dzięki temu, że ścierniwo umieszczone jest na siatce, rzadziej dochodzi do zapychania się tarczy szlifowanym materiałem. Sprawia to, że siatki ścierne cechują się dłuższą żywotnością niż krążki z papieru ściernego. Kiedy się zużyją, można je łatwo wymienić. 

Siatka ścierna do gładzi – wymiary, gradacja, wybór

Siatka szlifierska ma kilkumilimetrowe oczka z nasypem elektrokorundowym lub w postaci węglika krzemu. Świetnie nadaje się do szlifowania materiałów pylących takich jak gładź gipsowa, szpachla czy tynk. Stosowana jest także do czyszczenia powierzchni malowanych oraz stali, metali kolorowych, drewna i tworzyw sztucznych drewna. Siatka ścierna do gładzi może mieć kształt prostokątny lub okrągły. Tarcze o średnicy 225 mm pasują do wymiarów standardowych narzędzi budowlanych. Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze siarki jest gradacja (numeracja). Im mniejszy wymiar, tym większe otwory, a co się z tym wiąże – mocniejsze ścieranie powłoki. Do szlifowania przeważnie używa się kilku siatek o różnej gradacji. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać i w jakiej kolejności je stosować, skontaktuj się z nami. W Fixero mamy duży wybór siatek ściernych. Skompletujesz u nas także całe wyposażenie warsztatu i zaopatrzysz się w elektronarzędzia, które zdecydowanie ułatwiają wszelkie prace.

Siatka ścierna na rzep i inne przydatne narzędzia

Jeśli zamierzasz kupić akcesoria do szlifowania i szukasz takich informacji jak: siatka ścierna cena, jaki rodzaj ziarna wybrać, rozmiar, kształt – sprawdź nasz asortyment. Przejrzyj też pozostałe nasze kategorie. W dziale dom i ogród znajdziesz wiele przydatnych produktów do wykonywania rozmaitych prac w swoim gospodarstwie domowym i wokół posesji. Oferujemy także pełne wyposażenie warsztatu samochodowego, w tym klucze warsztatowe. Wygodna wyszukiwarka pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób znaleźć to, czego akurat potrzebujesz. Na stronie sprawdzisz ceny, parametry i dostępność towarów w naszym asortymencie. Zapraszamy!

Popularne kategorie

Materiały ścierne - Papiery ścierne - Płótna ścierne - Pasy bezkońcowe - Siatki ścierne - Ściernice listkowe - Gąbki ścierne - Stopy szlifierskie - Włóknina ścierna - Kamienie szlifierskie