Ściernice listkowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 46

Ustaw kierunek malejący
83 46
Strona
na stronę
82 46

Ściernice listkowe (nazywane też ściernicami lamelkowymi lub tarczami listkowymi) to popularne akcesoria, które można łączyć z rozmaitymi elektronarzędziami, takimi jak szlifierki (zwłaszcza kątowe), wiertarki i wkrętarki. Służą one do usuwania zadziorów oraz powłok. Przy ich wykorzystaniu można szlifować zarówno powierzchnie drewniane, jak i metalowe. Ściernice listkowe stanowią zatem ważny element wyposażenia wielu warsztatów – zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Dzięki nim możliwe jest wykonanie wielu prac, np. oczyszczenie danego materiału z rdzy lub pozostałości farby czy obrabianie spawanych miejsc w celu ich wygładzenia i uzyskania jednolitej i estetycznej powierzchni.

Zgodnie z nazwą ściernice listkowe składają się z listków (tzw. lamelek) wykonanych z płótna ściernego, które ułożone są w formie wachlarzyka. Dzięki temu świetnie dopasowują się do powierzchni poddawanej obróbce. Warstwowa budowa ściernic listkowych sprawia, że elementy ścierne zdzierają się bardzo powoli, przez co jakość szlifowania nie spada nawet wraz z upływem czasu. Oprócz tego są lekkie, przez co ich używanie nie wymaga dużego nakładu siły, a co za tym idzie – jest łatwe i niezwykle wygodne.

W naszej ofercie dostępne są popularne ściernice listkowe na trzpieniu. Takie akcesoria doskonale dopasowują się do budowy szlifowanego materiału. Ściernice listkowe trzpieniowe polecane są więc do obróbki przedmiotów o niestandardowych i skomplikowanych kształtach, a także do stosowania na powierzchniach wewnętrznych i w trudno dostępnych miejscach.

Ponadto polecamy standardowe talerzowe ściernice listkowe. Wyróżniają się one wysoką jakością skrawania, gwarantują uzyskanie niskiej chropowatości szlifowanej powierzchni oraz dobrze sprawdzają się w obróbce zgrubnej.

Proponowane przez nas ściernice listkowe dostarczane są przez znane firmy, takie jak Graphite i Verto. Różnią się nie tylko budową, lecz także wymiarami i stopniem gradacji, dzięki czemu możesz wybrać produkt, który będzie idealnie spełniał twoje wymagania.