Ściernice listkowe

Ściernica listkowa (nazywana też ściernicą lamelkową lub tarczą listkową) to popularne akcesorium, które można łączyć z rozmaitymi elektronarzędziami, takimi jak szlifierki (zwłaszcza kątowe), wiertarki i wkrętarki. Służą one do usuwania zadziorów oraz powłok. Przy ich wykorzystaniu można szlifować zarówno powierzchnie drewniane, jak i metalowe. Ściernice listkowe stanowią zatem ważny element wyposażenia wielu warsztatów – zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Dzięki nim możliwe jest wykonanie wielu prac, np. oczyszczenie danego materiału z rdzy lub pozostałości farby czy obrabianie spawanych miejsc w celu ich wygładzenia i uzyskania jednolitej i estetycznej powierzchni. Dzięki temu szlifowane elementy będą nadawać się do wykończenia nowymi warstwami dekoracyjnymi.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 44

Ustaw kierunek malejący
30 44
Strona
na stronę
48 44

Ściernica trzpieniowa listkowa – budowa

Zgodnie z nazwą ściernice listkowe składają się z listków (tzw. lamelek) wykonanych z płótna ściernego, które ułożone są w formie wachlarzyka. Dzięki temu świetnie dopasowują się do powierzchni poddawanej obróbce. Warstwowa budowa ściernic listkowych sprawia, że elementy ścierne zdzierają się bardzo powoli, przez co jakość szlifowania nie spada nawet wraz z upływem czasu. Oprócz tego są lekkie, przez co ich używanie nie wymaga dużego nakładu siły, a co za tym idzie – jest łatwe i niezwykle wygodne. Użycie ściernicy listkowej do wiertarki lub szlifierki umożliwi Ci szybką i sprawną obróbkę zarówno drewna, jak i metalu.

Ściernica listkowa trzpieniowa do szlifowania trudno dostępnych miejsc

Nasz sklep z narzędziami oferuje bardzo popularne ściernice listkowe na trzpieniu. Takie akcesoria doskonale dopasowują się do budowy szlifowanego materiału. Ściernice listkowe trzpieniowe polecane są więc do obróbki przedmiotów o niestandardowych i skomplikowanych kształtach, a także do stosowania na powierzchniach wewnętrznych i w trudno dostępnych miejscach.

Listkowe ściernice talerzowe

Ponadto polecamy standardowe talerzowe ściernice listkowe. Wyróżniają się one wysoką jakością skrawania, gwarantują uzyskanie niskiej chropowatości szlifowanej powierzchni oraz dobrze sprawdzają się w obróbce zgrubnej.

Ściernice listkowe na trzpieniu od sprawdzonych producentów

Proponowane przez nas ściernice listkowe dostarczane są przez znane i renomowane firmy, takie jak Graphite i Verto. Różnią się nie tylko budową, lecz także wymiarami i stopniem gradacji, dzięki czemu możesz wybrać produkt, który będzie idealnie spełniał Twoje wymagania. W Fixero znajdziesz także inne materiały ścierne, takie jak papiery, gąbki, płótna ścierne, a także kamienie szlifierskie i pasy bezkońcowe. Ponadto, skompletujesz u nas pełne wyposażenie warsztatu, więc przejrzyj dokładnie nasz asortyment i zamów wszystko, czego potrzebujesz.

Ściernice listkowe na trzpieniu do drewna i metalu oraz inne przydatne narzędzia

W Fixero możesz kompleksowo zadbać o swój dom i ogród. Oferujemy całościowe wyposażenie warsztatu samochodowego, w tym niezbędne klucze warsztatowe. Ponadto, znajdziesz u nas przydatne elektronarzędzia, które jeszcze bardziej usprawnią Ci pracę. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Popularne kategorie

Materiały ścierne - Papiery ścierne - Płótna ścierne - Pasy bezkońcowe - Siatki ścierne - Ściernice listkowe - Gąbki ścierne - Stopy szlifierskie - Włóknina ścierna - Kamienie szlifierskie