Płótna ścierne

Płótno ścierne jest przeznaczone do szlifowania ręcznego i maszynowego różnych powierzchni. Produkty te znajdą zastosowanie przy wykańczaniu powłok drewnianych, drewnopochodnych, metalowych i tworzyw sztucznych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz płótno ścierne w rolkach i arkuszach w różnych rozmiarach i o różnej gradacji. Pozwoli Ci to dobrać najlepszy materiał ścierny do wygładzania danej  powierzchni. Jeśli nie wystarczy Ci opis produktu i opinie klientów i nie jesteś pewien, o jakich parametrach papier ścierny kupić, skontaktuj się z nami. Nasi kompetentni sprzedawcy podpowiedzą, które wyroby są przeznaczone do szlifowania zgrubnego, a które służą do usuwania zadziorów ze stali. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

Ustaw kierunek malejący
46 21
na stronę
58 21

Płótno ścierne w rolkach i arkuszach – profesjonalne szlifowanie

Szlifowanie to typ obróbki wykończeniowej powierzchni danego materiału za pomocą odpowiedniego narzędzia ściernego. Ma na celu uzyskanie dokładności wymiaru i kształtu oraz jak najmniejszej chropowatości. Proces szlifowania wykonujemy na wałkach, płaszczyznach i otworach. Z czego składa się płótno ścierne? Na korpus nanoszone jest spoiwo podkładowe z żywic syntetycznych, które służą do mocowania ziarna ściernego. Na wierzchu znajduje się spoiwo zalewowe. Papier ścierny na płótnie umożliwi Ci dokładne wygładzenie każdej twardej powierzchni. Ponadto jest na tyle elastyczny, że wykorzystasz go do obrabiania nieregularnych i obłych kształtów. Nadaje się do szlifowania:

  • metalu i stali szlachetnej,
  • drewna,
  • farby,
  • lakieru,
  • szpachli.

Używając ściernego płótna możesz bez problemu odnowić meble domowe lub ogrodowe, drzwi, balustradę czy kwietnik. Nasze płótna cechują się wysoką odpornością na ścieranie, więc nie musisz ciągle przerywać pracy, aby je wymienić. W proponowanej przez nas ofercie znajdziesz różne rodzaje tego produktu.

Gdzie wykorzystasz płótno ścierne?

Płótno ścierne przeznaczone jest do:

  • szlifowania różnych faktur,
  • oczyszczania i wyrównywania powierzchni,
  • przygotowania powierzchni do malowania,
  • zdzierania starych powłok (np. na meblach czy barierkach balkonowych),
  • obróbki różnych materiałów.

Płótno nadaje się również do szlifowania zgrubnego i usuwania zadziorów ze stali szlachetnej. Jeśli majsterkowanie to Twoje hobby, znajdziesz u nas kompleksowe wyposażenie warsztatu oraz rozmaite elektronarzędzia

Płótno ścierne – cena, wymiary, gradacja

Nasz sklep z narzędziami oferuje materiały ścierne, które posłużą Ci do obróbki różnych powierzchni. Płótno ścierne w rolce lub arkuszach powinno znaleźć się w każdym warsztacie, przyda się także w trakcie budowy i remontu. To obowiązkowy element w skrzynce z narzędziami majsterkowicza. Nie czekaj i złóż zamówienie!

Przejrzyj też inne nasze kategorie. W dziale dom i ogród znajdziesz mnóstwo przydatnych produktów do prac w swoim gospodarstwie domowym i wokół posesji. Oferujemy także pełne wyposażenie warsztatu samochodowego, w tym klucze warsztatowe. Wygodna wyszukiwarka pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób znaleźć to, czego akurat potrzebujesz. Na stronie sprawdzisz ceny, parametry i dostępność towarów w naszym asortymencie. Zapraszamy! 

Popularne kategorie

Materiały ścierne - Papiery ścierne - Płótna ścierne - Pasy bezkońcowe - Siatki ścierne - Ściernice listkowe - Gąbki ścierne - Stopy szlifierskie - Włóknina ścierna - Kamienie szlifierskie