Pasy bezkońcowe

Pas bezkońcowy to akcesorium do ścierania, które może służyć do obróbki różnych powierzchni wykonanych z różnych materiałów: drewnianych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych. Pas ścierny bezkońcowy jest niezbędnym elementem np. szlifierki, pilnika elektrycznego oraz cykliniarki. Przy jego użyciu możemy wykonywać takie prace jak: szlifowanie, czyszczenie, polerowanie. Znajdzie zastosowanie w profesjonalnych zakładach stolarskich i blacharskich, przy obrabianiu metali kolorowych i stali szlachetnej, a także na budowie. Sprawdzi się u każdego majsterkowicza. Jeśli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze pasów bezkońcowych do szlifierki, skontaktuj się z nami. W naszym sklepie internetowym mamy szeroki wybór produktów, możemy też przygotować indywidualne zamówienie. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 15

Ustaw kierunek malejący
67 15
Strona
na stronę
16 15

Co to jest pas ścierny bezkońcowy

Pasy bezkońcowe ścierne tworzą zamkniętą, zapętloną całość. Taśmę z materiałem ściernym mocujemy na rolkach danego narzędzia. Dzięki wprawieniu go w ruch obrotowy możemy dokładnie i precyzyjnie wyszlifować lub wypolerować daną powierzchnię. Taśmowy papier bezkońcowy może służyć zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho. Zależy to od podkładu, na jakim umieszczone jest ziarno ścierne. Nasz sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór narzędzi i akcesoriów do szlifowania, w tym różne materiały ścierne, takie jak np. papiery, płótna, siatki i gąbki, ścierne, ściernice listkowe, kamienie szlifierskie i inne.

Pasy szlifierskie bezkońcowe – podkład, ziarna, granulacja

Pasy szlifierskie bezkońcowe ze względu na różne parametry dzielimy na kilka kategorii. Przede wszystkim różnią się między sobą typem zastosowanego podkładu, rodzajem ziarna i jego gradacją.

Ze względu na typ podkładu pasy ścierne bezkońcowe dzielimy na:

  • podkład papierowy (pasy do szlifowania wyłącznie na sucho),
  • podkład płócienny (pasy szlifierskie bawełniane – do szlifowania wyłącznie na sucho oraz poliestrowe – do szlifowania na mokro i na sucho).

Ze względu na rodzaj użytego ziarna ściernego pasy bezkońcowe dzielimy na:

  • pasy korundowe (przeważnie na bawełnie) – mają najbardziej uniwersalne zastosowanie, nadają się do szlifowania drewna, metalu oraz stali szlachetnej,
  • pasy cyrkonowe (na bawełnie i na poliestrze) – służą np. do szlifowania stali szlachetnej,
  • pasy ceramiczne (na bawełnie i na poliestrze) – przeznaczone do obróbki metalu o wyjątkowo twardej powierzchni, np. do tytanu,
  • pasy z węglika krzemu (na poliestrze) – wykorzystasz je do szlifowania stopów żelaza z węglem, żeliwa i metali kolorowych oraz przy obróbce materiałów takich jak ceramika, szkło, granit, marmur, kamienie szlachetne.
  • pasy z włókniny – świetne do usuwania rdzewnych przebarwień,
  • pasy z filcu – przeznaczone do polerowania z użyciem pasty polerskiej.

Pas bezkońcowy ma określoną granulację – od P24 do P800 i więcej. O czym warto pamiętać:

  • im mniejsza liczba, tym ziarno ścierne jest większe,
  • duże ziarno szlifuje szybciej i głębiej, drobne ziarno nadaje się do polerowania.

Aby zapewnić sobie komfort i wydajność pracy, należy precyzyjnie dobrać parametry pasów ściernych. W Fixero znajdziesz też całościowe wyposażenie warsztatu, w tym elektronarzędzia, które jeszcze bardziej usprawnią wszelkie działania.

Papier bezkońcowy i inne przydatne akcesoria i narzędzia

Pasy ścierne bezkońcowe do metalu i powierzchni drewnianych to nie wszystko, co mamy w ofercie. Przejrzyj też pozostałe nasze kategorie. W dziale dom i ogród znajdziesz mnóstwo przydatnych produktów do wykonywania rozmaitych prac w swoim gospodarstwie domowym i wokół posesji. Oferujemy także pełne wyposażenie warsztatu samochodowego, w tym klucze warsztatowe. Wygodna wyszukiwarka pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób znaleźć to, czego akurat potrzebujesz. Na stronie sprawdzisz ceny, parametry i dostępność towarów w naszym asortymencie. Zapraszamy!