Pasy bezkońcowe

Pas bezkońcowy to akcesorium do ścierania, które może służyć do obróbki różnych powierzchni wykonanych z różnych materiałów: drewnianych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych. Pas ścierny bezkońcowy jest niezbędnym elementem np. szlifierki, pilnika elektrycznego oraz cykliniarki. Przy jego użyciu możemy wykonywać takie prace jak: szlifowanie, czyszczenie, polerowanie. Znajdzie zastosowanie w profesjonalnych zakładach stolarskich i blacharskich, przy obrabianiu metali kolorowych i stali szlachetnej, a także na budowie. Sprawdzi się u każdego majsterkowicza. Jeśli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze pasów bezkońcowych do szlifierki, skontaktuj się z nami. W naszym sklepie internetowym mamy szeroki wybór produktów, możemy też przygotować indywidualne zamówienie. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
99 12
na stronę
21 12

Co to jest pas ścierny bezkońcowy

Pasy bezkońcowe ścierne tworzą zamkniętą, zapętloną całość. Taśmę z materiałem ściernym mocujemy na rolkach danego narzędzia. Dzięki wprawieniu go w ruch obrotowy możemy dokładnie i precyzyjnie wyszlifować lub wypolerować daną powierzchnię. Taśmowy papier bezkońcowy może służyć zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho. Zależy to od podkładu, na jakim umieszczone jest ziarno ścierne. Nasz sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór narzędzi i akcesoriów do szlifowania, w tym różne materiały ścierne, takie jak np. papiery, płótna, siatki i gąbki, ścierne, ściernice listkowe, kamienie szlifierskie i inne.

Pasy szlifierskie bezkońcowe – podkład, ziarna, granulacja

Pasy szlifierskie bezkońcowe ze względu na różne parametry dzielimy na kilka kategorii. Przede wszystkim różnią się między sobą typem zastosowanego podkładu, rodzajem ziarna i jego gradacją.

Ze względu na typ podkładu pasy ścierne bezkońcowe dzielimy na:

  • podkład papierowy (pasy do szlifowania wyłącznie na sucho),
  • podkład płócienny (pasy szlifierskie bawełniane – do szlifowania wyłącznie na sucho oraz poliestrowe – do szlifowania na mokro i na sucho).

Ze względu na rodzaj użytego ziarna ściernego pasy bezkońcowe dzielimy na:

  • pasy korundowe (przeważnie na bawełnie) – mają najbardziej uniwersalne zastosowanie, nadają się do szlifowania drewna, metalu oraz stali szlachetnej,
  • pasy cyrkonowe (na bawełnie i na poliestrze) – służą np. do szlifowania stali szlachetnej,
  • pasy ceramiczne (na bawełnie i na poliestrze) – przeznaczone do obróbki metalu o wyjątkowo twardej powierzchni, np. do tytanu,
  • pasy z węglika krzemu (na poliestrze) – wykorzystasz je do szlifowania stopów żelaza z węglem, żeliwa i metali kolorowych oraz przy obróbce materiałów takich jak ceramika, szkło, granit, marmur, kamienie szlachetne.
  • pasy z włókniny – świetne do usuwania rdzewnych przebarwień,
  • pasy z filcu – przeznaczone do polerowania z użyciem pasty polerskiej.

Pas bezkońcowy ma określoną granulację – od P24 do P800 i więcej. O czym warto pamiętać:

  • im mniejsza liczba, tym ziarno ścierne jest większe,
  • duże ziarno szlifuje szybciej i głębiej, drobne ziarno nadaje się do polerowania.

Aby zapewnić sobie komfort i wydajność pracy, należy precyzyjnie dobrać parametry pasów ściernych. W Fixero znajdziesz też całościowe wyposażenie warsztatu, w tym elektronarzędzia, które jeszcze bardziej usprawnią wszelkie działania.

Papier bezkońcowy i inne przydatne akcesoria i narzędzia

Pasy ścierne bezkońcowe do metalu i powierzchni drewnianych to nie wszystko, co mamy w ofercie. Przejrzyj też pozostałe nasze kategorie. W dziale dom i ogród znajdziesz mnóstwo przydatnych produktów do wykonywania rozmaitych prac w swoim gospodarstwie domowym i wokół posesji. Oferujemy także pełne wyposażenie warsztatu samochodowego, w tym klucze warsztatowe. Wygodna wyszukiwarka pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób znaleźć to, czego akurat potrzebujesz. Na stronie sprawdzisz ceny, parametry i dostępność towarów w naszym asortymencie. Zapraszamy! 

Popularne kategorie

Materiały ścierne - Papiery ścierne - Płótna ścierne - Pasy bezkońcowe - Siatki ścierne - Ściernice listkowe - Gąbki ścierne - Stopy szlifierskie - Włóknina ścierna - Kamienie szlifierskie