Jaki prezent dla majsterkowicza wybrać?

Dla osób które lubią majsterkować, nietrudno wybrać prezent. Idealnym upominkiem dla majsterkowiczów będą z pewnością różnego rodzaju narzędzia, które przydadzą się im w trakcie pracy w warsztacie, obróbki drewna lub też podczas remontu mieszkania.

Przed wybraniem prezentowego gadżetu dla majsterkowicza warto dowiedzieć się, jakimi czynnościami zajmuje się on najczęściej. Jeśli nie masz takiej możliwości, wybierz uniwersalne narzędzia, które obdarowany wykorzysta do wielu czynności.

Narzędzia do obróbki drewna jako prezent dla majsterkowicza

Osoba, dla której szukasz prezentu, na co dzień zajmuje się obróbką drewna? A może samodzielnie odnawia stare meble? W obu tych przypadkach niezwykle przydatnym prezentem dla majsterkowicza będzie szlifierka. Możesz wybrać szlifierkę oscylacyjną lub mimośrodową. Pierwsza z nich służy przede wszystkim do czyszczenia płaskich powierzchni drewnianych – warto wybrać specjalistyczną szlifierkę o mocy 220 W. Wersja mimośrodowa o mocy 430 W z kolei daje dużo większe możliwości, gdyż przy jej pomocy można usuwać stare warstwy farb czy lakierów nawet z powierzchni wypukłych.

Kolejnym pomysłem na prezent dla majsterkowicza, który lubi „dłubać” w drewnie, będzie frezarka. To wysokoobrotowe narzędzie, które służy do rowkowania, żłobienia oraz wykonywania ozdobnych profili w drewnie i materiałach drewnopochodnych. Frezarka górnowrzecionowa o mocy 1300 W będzie sprawdzonym prezentem zarówno dla majsterkowicza amatora, jak i dla osoby profesjonalnie zajmującej się obróbką drewna. Urządzenie ma stabilną stopę, która gwarantuje łatwe prowadzenie sprzętu po różnych powierzchniach, a także ergonomiczną rękojeścią z warstwą antypoślizgową. Dzięki temu frezarka jest bezpieczna i wygodna w użytkowaniu.

Prezentowe gadżety dla majsterkowiczów elektroników

Zastanawiasz się nad prezentem dla majsterkowicza, który zajmuje się naprawianiem lub składaniem sprzętu elektronicznego? Świetnym pomysłem będzie lutownica oporowa. Zakończona precyzyjnym metalowym grotem, poręczna i działająca szybko – jest sprzętem mającym uniwersalne zastosowanie. Lutownica oporowa o mocy 60 W będzie praktycznym upominkiem dla elektroników.

Osoby, które na co dzień pracują lub hobbystycznie zajmują się naprawą sprzętów elektronicznych, mają stale do czynienia z elementami bardzo małej wielkości. Doskonałym prezentem dla nich będą więc soczewki powiększające, które znacznie ułatwią pracę z drobnymi komponentami i sprawią, że ich oczy będą się znacznie mniej męczyć przy pracy. Warto wybrać zestaw kilku soczewek o różnej liczbie dioptrii, aby z łatwością ustawić powiększenie odpowiednie do swoich potrzeb. Komplet ma w wygodną opaskę na głowę i przydatne podświetlenie.

Może cię również zainteresować: Jak prawidłowo lutować?

Uniwersalne upominki dla majsterkowiczów

Majsterkowicz, dla którego wybierasz prezent, zajmuje się drobnymi remontami lub wykończeniami wnętrz? Dobrym pomysłem będzie upominek bardziej uniwersalny. Dla każdego mężczyzny, który nie boi się drobnych napraw czy renowacji w domu, niezbędnym narzędziem będzie solidna wiertarko-wkrętarka. Bez niej nie odbędzie się skręcanie mebli, wieszanie obrazów i półek ani naprawa zepsutych zabawek. Jeśli majsterkowicz ma już wersję sieciową, warto podarować mu bardziej poręczną wiertarko-wkrętarkę akumulatorową o napięciu 18 V. Urządzenie wraz z akumulatorem i ładowarką spakowane jest w wytrzymałą walizkę z miejscem przeznaczonym na dodatkowe akcesoria.

Dobrą alternatywą dla prezentu, jakim jest wkrętarka, jest zestaw bitów do prac precyzyjnych wraz z uchwytem. Komplet 31 bitów wykonanych ze stali CrV będzie niezastąpiony przy różnego rodzaju pracach montażowych. Kompaktowe opakowanie zestawu zawierające osobne miejsce na poszczególne rodzaje bitów ułatwi sięganie po elementy i pozwoli zachować porządek.