Łomy budowlane

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 34

Ustaw kierunek malejący
30 34
na stronę
88 34

Łom to narzędzie, które jest bardzo przydatne na budowie. Używa się go przede wszystkim w czasie różnego rodzaju prac rozbiórkowych. Łomy są wykorzystywane przy wyrywaniu futryn, a także podważaniu różnego rodzaju ciężarów. Zwany regionalnie breszką, łom, może również pełnić funkcję narzędzia do wyciągania mocno wbitych gwoździ z drewna. Jego charakterystyczny kształt pozwala na usunięcie ich przy użyciu stosunkowo niewielkiej siły.

Klasyczny łom budowlany to narzędzie wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego metalu, który ma końcówki o dwóch różnych kształtach – z jednej strony jest spłaszczony, a z drugiej zagięty i rozdwojony (to tak zwana łapka do wyciągania gwoździ). Można również wybrać łomy z jedną końcówką, np. w formie breszki do gwoździ. Tego typu przyrząd ma też uchwyt wykończony materiałem antypoślizgowym, który pozwala na pewniejszy chwyt w czasie pracy. Dzięki temu, nawet gdy ręce są wilgotne, łom się nie wyślizguje. To szczególnie ważne w przypadku prac, w których konieczna jest duża siła nacisku. Zmniejsz to bowiem ryzyko, że łom odskoczy i spowoduje uszkodzenia ciała pracownika lub powierzchni wokół niego.

W naszej ofercie znajdziesz łomy o różnej średnicy i kącie odchylenia. W zależności od modelu mogą one być w czarnym lub czerwonym kolorze. To produkty marek takich jak Neo, Top Tools i Topex, które są cenione zarówno przez miłośników majsterkowania, jak i profesjonalistów. W naszym sklepie znajdziesz także różnego rodzaju narzędzia ręczne, m.in. wkrętaki, młotki czy dłuta.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą elektronarzędzi, które pozwalają na przyspieszenie w znaczący sposób prac remontowo-budowlanych.