Narzynki i gwintowniki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 40

Ustaw kierunek malejący
67 40
Strona
na stronę
86 40

Narzędzie do nacinania gwintów zewnętrznych

Tego typu nacinanie wykonywane jest przez narzynki - praktyczny element, posiadający ostrza skrawające wewnątrz elementu. Przeznaczone są do nacinania gwintów na zewnętrznej stronie prętów, wykonanych z rozmaitych materiałów - od stali konstrukcyjnej po węglową.

Wykorzystywane w urządzeniach ślusarskich lub maszynach, odpowiednie również do pracy ręcznej. W tym ostatnim przypadku niezbędne będą oprawki do właściwie dopasowanej narzynki, która sprawi, że nacinanie przebiegnie sprawniej oraz bez obawy o uszkodzenie gwintu.

Narzynki występują także w różnych średnicach, rozmiarach oraz charakteryzują się inną liczbą rowków. Przed zakupem upewnij się, że dana narzynka sprawdzi się do zaplanowanego typu działań.

Gwintownica do rur

To jedna z odmian narzynki, skonstruowana do nacinania gwintów zewnętrznych na rurach. Różni się ona nieco konstrukcją od pozostałych narzynek. Posiada przestawne ostrza, dzięki którym możliwe jest gwintowanie na rurach o różnych średnicach. Pomaga w tym jej także większy rozmiar.

Gwintowniki

Gwintowniki stosuje się w pracy, której celem jest wykonanie gwintów wewnętrznych. Można wyróżnić kilka rodzajów tego typu przyrządów do kilku etapowego przeprowadzenia zadania, m.in.:

  • zdzieraki,
  • gwintowniki pośrednie,
  • gwintowniki wykańczające.

One także występują w wielu rozmiarach i służą do nacinania gwintu w otworze. Wyposażone są czasami w oznaczenie M2, które poświadcza o najlepszym, materiałowym gatunku.

Pamiętaj o uchwycie

Ważnym elementem w trakcie nacinania gwintów zewnętrznych jak i wewnętrznych jest uchwyt. Pozwala on osadzić narzędzia wieloostrzowe oraz osiągać równe, a także precyzyjne efekty pracy. Zamontowane w uchwycie narzynki i gwintowniki zachowują stabilność oraz wpływają na komfort użytkownika. Z tego względu upewnij się, że posiadasz dedykowany uchwyt do elementów.

Szeroki wybór narzędzi znajdziesz w sklepie Fixero. W zależności od potrzeb, wybierzesz narzędzia wysokiej jakości, mające szerokie zastosowanie.