Strugi do drewna ręczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
27 3
na stronę
81 3

Niezależnie od tego, czy pracujesz w profesjonalnym zakładzie stolarskim, czy też wykonujesz hobbystycznie meble, powinieneś się zaopatrzyć w zestaw narzędzi ułatwiających pracę w drewnie. Do nich z pewnością zaliczają się strugi.

W naszym sklepie znajdziesz m.in. strugi do drewna równiki, kątniki, płaszczyznowo-czołowe oraz płaszczyznowe. Dobierając odpowiedni rodzaj strugów ręcznych, możesz wstępnie przygotować drewno do dalszej obróbki i wykonać w nim żłobienia lub idealnie wygładzić.

Przy wyborze struga stolarskiego zwróć uwagę na to, w jakich warunkach będziesz pracować. Modele wykonane z drewna są poręczne i pozwalają na struganie cienkich wiórów, jednak mogą się wypaczyć pod wpływem działania wilgoci. Jeżeli więc zamierzasz pracować w trudnych warunkach, zwróć uwagę na strugi z metalu. Są one bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych. Wskazuje się również na to, że są o wiele łatwiejsze do ustawienia w porównaniu do drewnianych narzędzi.

W naszym sklepie znajdziesz produkty renomowanych marek, takich jak Top Tools czy Topex. Są cenione zarówno przez hobbystów, jak i profesjonalistów. Dostarczają one także inne produkty przydatne w pracy w warsztacie stolarskim, m.in. dłuta i papiery ścierne.

Jeżeli chcesz usprawnić swoją pracę, ciekawą propozycją dla ciebie może okazać się strug elektryczny, który również jest dostępny w naszej ofercie.

Praca w stolarni jest dla wielu osób przyjemnością, nie wolno jednak zapominać o tym, że może wiązać się z pewnym ryzykiem uszkodzenia ciała. Dlatego w czasie wykonywania pracy warto nosić rękawice ochronne i gogle. Te produkty znajdziesz w naszym sklepie w kategorii BHP.