Jesień to wyjątkowo pracowity czas dla wszystkich posiadaczy przydomowych ogrodów i działek. Jest to czas zadbania i uporządkowania przed okresem zimowym, który jest najbardziej surowy dla naszej roślinności. Należy przygotować ogród na przyjście mrozów i nieprzyjazne warunki pogodowe. To czas nowych nasadzeń, zabezpieczania roślin przed nadchodzącymi przymrozkami i świetny okres na przesadzanie krzewów lub drzew.

Na FIXERO.com znajdziesz szeroki asortyment elektronarzędzi i narzędzi ręcznych pomocnych we wszelkich pracach ogrodowych. Dmuchawy, pilarki łańcuchowe, podkaszarki, nożyce do żywopłotu, myjki ciśnieniowe, pilarki, trymery, kosiarki do trawy potrafią znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie danego zadania. Nasza oferta obejmuje także siekiery, piły, łopaty, sekatory: uniwersalne, z grzechotką, teleskopowe, kowadełkowe, nożyce oraz inne akcesoria takie jak rękawice ochronne, czapki czy kalosze.

Jak przygotować ogród na zimę? Poradnik


Dmuchawy do liści

Nasz trawnik potrzebuje oczyszczenia z opadniętych jesiennych liści. Kiedy przykryje je śnieg, może łatwo dojść do rozwoju pleśni śniegowej, która niekorzystnie wpłynie na florę naszego ogrodu. Możemy do tych prac użyć klasycznych grabi lub elektrycznej dmuchawy, w zależności od ilości liści i wielkości terenu jaki mamy do uporządkowania. Dmuchawa do liści znacznie skróci czas potrzebny na uporządkowanie trawnika.

 


Akumulatorowe narzędzia ogrodowe

Nieocenioną pomocą w ogrodzie są elektronarzędzia. Nożyce do żywopłotów lub sekatory są świetnymi pomocnikami w szybkim i sprawnym zadbaniu o kształt i dobrą kondycję naszych nasadzeń. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie warto sięgnąć po elektronarzędzia zasilane akumulatorami.

  


Pilarki łańcuchoweSekatory

Jesienią powinniśmy dokonać ostrożnych cięć pielęgnacyjnych, by zapobiec ewentualnym przyrostom w przypadku chwilowego ocieplenia. Gdy jesień w ogrodzie dobiegnie końca i złapie mróz, świeżo wyrosłe pędy uschną, a wówczas roślina będzie bardziej narażona na choroby. Pod koniec listopada warto przyciąć ogrodowe pnącza, na przykład powojniki.

  


Piły ogrodowe


Siekiery

Siekiera może nam posłużyć do wycięcia niewielkich drzewek bądź usunięcia niepożądanych gałęzi i konarów, ale także do wycinania grubych korzeni i fragmentów pni pozostałych po ściętym drzewie. Ułatwi nam także karczowanie rozrośniętych krzewów lub gęstych zarośli, które innymi narzędziami usuwałoby się znacznie trudniej. Posiadacze klimatycznych komników powinni się także wyposażyć w siekiery, aby przez sezon grzewczy móc wygodnie przygotowywać drzewo na opał. 

 Jak przygotować drewno opałowe? Poradnik


AKCESORIA

Jesień i zima to czas, kiedy prace na dworze mogą być mniej przyjemne ze względu na panujące temperatury, w związku z czym warto zaopatrzyć się także w akcesoria, które zapewnią nam odpowiedni komfort termiczny. Rękawice, niezbędne także do ochrony dłoni podczas pracy, czapki, a także kalosze, którym niestraszne są różnorodne warunki pogodowe. 

  


Przydatne gadżety


Zobacz wszystkie nasze narzędzia ogrodowe: